Ungaris sõidetakse jetispordi EM-i I etappi ja Poolas selgitatakse OSY-400 Euroopa meister

24.06.2023

Hoolimata Ungaris lõõskavast suurest kuumalainest selgitatakse sellel nädalavahetuse Euroopa meistrivõistluste I etapi parimad. Ajasõidud on peetud ja ka esimesed võistlussõidud juba seljataga. Poolas algas OSY-400 klassi EM-i I võistluspäev.

Ajasõitudes olid edukaimad meie naised - Jasmiin Üpraus võitis ära SKI Ladies GP1 klassis ajasõidu ja Annemarie Randla oli kiireim Runabout Ladies GP4 klassis. Ester Rosin ja Carmen Roosmaa olid ajasõidus vastavalt neljas ja viies. 

Marlon Tiik sõidab Levelekis kaasa kahes võistlusklassis - ajasõidus sai ta nii SKI GP1 klassis kui SKI GP2 klassis viienda aja. Marten Tiik sõidab sellel hooajal kaasa esmakordselt täiskasvanute klassis SKI GP3 ja ka juuniorite klassis SKI Junior GP3.3 tema ajasõitude tulemused olid SKI GP3 klassist kuues ja SKI Junior GP3.3 klassist viies positsioon.

SKI Junior GP3.3 klassi kehtiv maailmameister Ander-Hubert Lauri sai ajasõidus kolmanda koha. Ajasõidu võit läks üllatajale - Dorijan Jakopanecile Horvaatiast.

Runabout GP2 ja GP1 klassis kaasa sõitev Mattias Siimann näitas GP2 klassis parimat aega kindlustades sellega omale parima stardikoha. Runabout GP1 klassis sõitis Mattias välja neljanda aja.

Runabout Junior GP4 klassis on eestlasi stardis kolm. Ajasõidus näitas parimat aega Arti Mölter, Karl Kesküla oli kolmas ja Katarina Sepp oli kuues.

Runabout GP4 klassis sai eestlastest parima aja Marek Laanisto, kes oli ajasõidus neljas ja talle järgnes viiendal kohal Karl Kesküla.

Jetispordi live tulemusi on võimalik jälgida siit: http://sportek-live.com/ ja otseülekannet Ungari jetispordi facebooki lehelt: https://www.facebook.com/magyarjetski

 

Jeti EM I Ungari 2023

Poolas Chodziezis selgitatakse samal ajal ringrajapaatide OSY-400 ja F-250 Euroopa meistreid. Eesti sportlastest on klassis OSY-400 stardis Rene Suuk. Kokku 15 osalejat on ära sõitnud vabatreeningud ja seal näitas parimat aega kohalik Poola piloot Cezary Strumnik. Täna sõidetakse veel ajasõidud ja kaks esimest võistlussõitu. Live tulemusi saab jälgida siit: https://motorboatresults.pl/?p=304

OSY EM start Poola 2023

Loe veel Veemoto tegemistest

Stefan Arand saavutas oma debüütaastal MM-sarjas pronksmedali

28.09.2023

Portugalis Vila Velha de Ródãos tõmmati joon alla selle aasta paadiklassi Formula 2 MM-sarjale. Ennem viimast etappi oli omale juba MM-tiitli kindlustanud Araabia Ühendemiraatide sportlane Rashed Al Qemzy.

Loe edasi

Po jõgi võttis Aabramsilt võimaluse võistelda MM-tiitli eest

28.09.2023

Itaalias Po jõel Cremonas pidi otsustatama paadiklassi F-500 MM-tiitli saatus. Viimasele etapile läks liidrina poolakas Marcin Zielinski, teist kohta hoidis kuuepunktilise kaotusega Erko Aabrams, kellele omakorda järgnes kuuepunktilise kaotusega slovakk Marian Jung.

Loe edasi

Aabrams viimasest MM-sarja etapist: tuleb võita etapp ja loota õnnele

22.09.2023

Itaalias Cremonas sõidetakse nädalavahetusel Formula 500 MM-sarja viimane viies etapp. Suurimateks tiitli pretendentideks on poolaks Marcin Zielinski ja Erko Aabrams.

Loe edasi