Tallinnas sõideti ringrajapaatide Eesti meistrivõistluste I etapp

17.06.2024

Pühapäeval anti Eesti meistrivõistluste avastart ringrajapaatidele. Etapil võeti mõõtu kolmes paadiklassis: GT-15, GT-30 ja OSY-400. Päikeseline kuid tuuline ilm GT-15 ja GT-30 paadiklasside starte ei seganud, kuid OSY-400 klassis selgitati võitja ühe sõidu tulemusena. 

GT-15 klassis sai esimeses sõidus parima stardi Kevin Sillaots, kes asus sõitu peale esimest pööret juhtima. Stardigrupi taha otsa jäänud Paul Richard Laur hakkas ringi-ringilt konkurente eest ära noppima ja sõidu viimastel ringidel suutis tõusta mööda terve sõidu teist kohta hoidnud Tristan Koidust. Sõiduvõit läks Sillaotsale, teine oli Laur ja kolmas oli Koit.

_SC_0171

Teises sõidus läksid kohe stardist Sillaots ja Laur oma teed ning kolmandat kohta asus hoidma Koit. Lauri ja Sillaotsa duell kestis terve sõidu ning finiši lipu langedes sai sõidust maksimum punktid Sillaots, teine oli Laur ja kolmas Koit.

Kolmandas sõidus aga tabas stardis Sillaotsa ebaõnn - soenduse ajal töödanud gaasitross purunes kohe stardis ning sellega oli Kevini sõit lõppenud. Laur võttis sõidust kindla võidu ning koos sellega vormistas omale ka etapivõidu. Teise koha punktid läksid Koidule ning kolmas oli Alfred Raadik. Etapivõit siis Paul Richard Laurile, teise koha punktid läksid Kevin Sillaotsale ja kolmas oli Tristan Koit.

_SC_0283

GT-30 klassis olid stardis nii värske Euroopa meister Kärol Soodla kui hõbemedali omanik Erik Suuk  ja nende vahel oligi oodata põhiduelli. Oma esimest võistlust GT-30 oli tegemas GT-15 klassi möödunud hooaja maailma- ja Euroopa meister Paul Richard Laur. 

_SC_0141

Fooritulede kustudes oli Euroopa parimate start väga võrdne, kuid esimeses pöördepois sai määravaks Eriku esimene stardipositsioon mis andis väikese eelise ja Suuk asus sõitu juhtima Soodla kohe kannul. Esimesed kolm ringi survestas Soodla liidrit päris korralikult, kuid möödasõiduks võimalust ei tekkinud. Laur hoidis kindlalt kolmandat kohta. Järgmises kahes stardis kõik kordus ja etapivõidu võttis maksimumpunktidega Erik Suuk, teise koha punktid sai Kärol Soodla ja oma GT-30 debüütvõistlust teinud Laur oli kolmas.

_SC_0289

OSY-400 klassi jaoks oli ilm natuke liiga tuuline ja osalejad pidid piirduma ainult ühe stardiga. Teiselt kohalt startinud möödunud hooaja maailmameister Rene Suuk möödus esimeses pöördes esikohalt startinud Jaan Erik Brannost ja hoidis liidrikohta kuni lõpuni. Jaan Erik Branno lõpetas teisena.

_SC_0237

Võistluse tulemused on näha siin: https://www.veemoto.ee/asset/view/bdaaf8d08603538c221817e1bf72edc3

Võistluse galerii leiab siit: https://www.veemoto.ee/hooaeg-2024/images/1718627486

Eesti meistrivõistluste II etapp sõidetakse 06.-07. juulil Lätis Aluksnes.

Loe veel Veemoto tegemistest

Ringraja- ja jetisportlastel on käimas tihe nädalavahetus

19.07.2024

Tallinnas Harku järvel algasid täna maailma- ja Euroopa meistrivõistlused ringrajapaatidele klassides OSY-400, GT-30 ja Euroopa meistrivõistlused klassile F-125. Ungaris Zámoly beachil on käimas aga jetispordi Euroopa meistrivõistluste I etapp.

Loe edasi

Lätis Aluksnes selgusid maailmameistrid noorteklassis GT-15

12.07.2024

Lätis Aluksnes sõideti möödunud nädalavahetuse GT-15 noorteklassi maailmameistrivõistlused ja Eesti meistrivõistluste II etapp.

Loe edasi

Peipsi järvel võtsid mõõtu Eesti parimad jetisõitjad

08.07.2024

Jetispordi Eesti meistrivõistluste avaetapp sõideti Peipsi järvel imeilusas Omedu külas.

Loe edasi