Soomes Imatral sõideti jetispordi Eesti meistri- ja Karikavõistluste I etapp

29.05.2023

Kodune jetispordi hooaeg algas Soomes Imatral Eesti-Soome ühisetapiga. Külm ilm ja jahe vesi panid jetisõitjad korralikult proovile. Reedesed vabatreeningud toimusid korralikus vihmasajus ja laupäevaste esimeste startide ajal hakkas taevast sadama korralikku rahet. 

Noorteklassides domineerisid eestlased nii istuvates kui püstistes klassides - Runabout Junior GP4 klassis võttis etapivõidu Tartu võidusõitja Arti Mölter, kellel olid teiseks tulnud Karl Keskülaga küll võrdsed punktid kuid otsustavaks sai viimase sõidu võit mis kuulus Mölterile. Kolmandaks tuli Katarina Sepp. 

DSC_0176

SKI Junior GP klassis näitas head kiirust Ander-Hubert Lauri, kes võitis kindlalt mõlemad sõidud teiseks tulnud Marten Tiigi ees. Kolmanda koha saavutas Soome noor võidusõitja Topi Järvenpää.

Runabout Ladies GP4 klassis käis esimeses sõidus kõva rebimine soomlanna Aada Tileniuse ja Annemarie Randla vahel. Viimastel ringidel suutis Randla oma paremuse maksma panna ja võttis esimesest sõidust maksimumpunktid. Kolmas oli Ester Rosin. Teises sõidus ebaõnnestus Randlal start ja ta suutis võistlejate rivi keskelt ennast sõita kolmandaks. Tilenius sai hea stardi ja vaba vesi aitas tal juhtida sõitu kuni lõpuni teiseks tulnud Rosina ees. Etapivõit läks Soome Tileniusele, Randlale teine koht ja Rosinale kolmas.

DSC_0254

SKI GP3 klassis käis kõva võidusõit soomlase Severi Saloneni ja Ander-Hubert Lauri vahel. Esimese sõidu stardis sai Salonen parema lähte ja suutis hoida liidri positsiooni Lauri ees lõpuni. Teises stardis aga sai Lauri parema lähte ja võttis Saloneni ees koos sõiduvõiduga ka etapivõidu. Salonen tuli etapil teiseks ja soomlane Rami Koivuniemi oli kolmas.

DSC_0640

Osavõtjaterohkeimas Runabout GP4 klassis domineerisid Henry Kiisa ja Marek Laanisto. Kiisa võitis kindlalt mõlemad võistlussõidud teiseks tulnud Laanisto ees. Etapi kolmanda koha nimel käis tihe võistlus soomlaste Severi Saloneni ja Niclas Qvisti vahel. Qvist suutis olla viimases sõidus Salonenist eespool ja sellega kindlustas omale etapi kolmanda koha.

SKI GP4 klassis võttis etapivõidu kahe sõidu kindla võiduga Ander-Hubert Lauri. Henry Heininen Soomest võttis etapilt teise koha ja Toni Heiskonen oli kolmas.

Runabout GP1 klassis vahetusi kohad sõitudes rohkem ja esimese sõidu võitnud soomlane Tommi Mendolin oli teises sõidus kolmas, ning esimeses sõidus kolmas olnud Margus Kesküla võttis teisest sõidust teise koha. Esimese sõidu teine mees Mikko Wikman Soomest tuli teises sõidus neljandaks ja teise sõidu võitjaks oli üllatusmees soomlane Marko Mendolin, kes esimese sõidus oli alles viies. Etapivõit läks Tommi Mendolinile, Kesküla oli teine ja Marko Mendolin saavutas kolmanda koha.

SKI GP2 klassis võttis kindlalt etapivõidu kahe sõiduvõiduga Marlon Tiik ning teise koha saavutas Jerry Olin. Kolmandaks tulnud Toni Heiskonenil ebaõnnestus esimene start, kuid teise sõidu teine koht tagas talle etapi kokkuvõttes kolmanda koha.

Kiireimas püstises klassis SKI GP1 ei andnud Severi Salonen teistele võimalust. Võites ära mõlemad stardid ja sõidud võttis Salonen etapilt maksimumpunktid. Jasmiin Üpraus kindlustas omale sõitudest teise ja kolmanda kohaga etapilt kokkuvõttes teise koha. Kolmanda koha punktid viis etapilt koju Kerto Kase.

DSC_0496

Eesti Karikavõistluste klassides võttis SKI Hobby GP1 klassis etapivõidu Alari Tovstik, teine oli Ahto Hallikma ja kolmas Marcus Videvik. 

Karikavõistluste sarja uues klassis - Runabout Beginner GP4 läks võit Soome Jaakko Hatarale, teiseks tuli Raido Notton ja kolmas oli Ellar Kurvits.

Eesti meistri- ja Karikavõistluste I etapi tulemuste protokolli näeb: SIIT 

Loe veel Veemoto tegemistest

Tallinnas sõideti ringrajapaatide Eesti meistrivõistluste I etapp

17.06.2024

Pühapäeval anti Eesti meistrivõistluste avastart ringrajapaatidele.

Loe edasi

Stefan Arand Itaalia GP kvalifikatsioonis kaheksas.

16.06.2024

"Olud on väga keerulised, ilm muutus ootamatult ja tänast tuult arvestades olen kaheksanda kohaga väga rahul," ütles Arand.

Loe edasi

Ebaõnn Itaalia GP põhisõidus - Arand keeras paadi üle katuse.

16.06.2024

Hommikune sprindisõit, mis ilmastiku tõttu eile ära jäi, andis enesekindlust.

Loe edasi