Peipsi järvel võtsid mõõtu Eesti parimad jetisõitjad

08.07.2024

Jetispordi Eesti meistrivõistluste avaetapp sõideti Peipsi järvel imeilusas Omedu külas. Kohal oli kogu Eesti paremik ja lisaks konkurente naaberriikidest. Erinevate võistlusklasside peale kokku oli stardis 79 jetti. Ilmataat kostitas võistlejaid kõigega mis suvel saadaval on - oli päikest, oli tuult aga oli ka Lõuna-Eesti troopilisi paduvihma valanguid. Päeva hoidis rütmis DJ ja õhtu lõpetas vabaõhukontsert koos ansambliga Púr Múdd.

Võistluse peakorraldaja Kätriin Nilbe võttis võistluse kokku "Arvan, et üldpildis läks meil väga hästi. Kõige suurem väljakutse oli võistlejate turvalisuse tagamine ja ohutu võidusõit, selle suutsime ilusti tagada. Kindlasti on veel konarlikke kohti, mida tuleb lihvida aga kuna korraldasime esimest aastat, siis päris kõike ei osanud ette näha. Oleme saanud palju positiivset tagasisidet nii asukoha, kui ka korraldusliku poole kohta, see tähendab, et meie eesmärk sai täidetud." 

Võistlushommik Peipsi CUP 2024

 

Runabout Junior GP4 klassis sõitis võidu kümme tulevikutähte ja kui esimese sõidus võttis võidu Katarina Sepp, siis teises sõidus tuli liidrina üle finiši joone Roven Õiemets. Esimeses sõidus teine olnud Rob Ruben Lutt lõpetas teise sõidu kolmandana. Etapivõitjaks tuli kokkuvõttes Katarina Sepp, teise koha saavutas Roven Õiemets ja kolmandaks tuli Ron Ruben Lutt.

RB Jun. GP4 poodium Peipsi Cup 2024

Runabout Beginner GP4 klassis võttis etapivõidu mõlemas sõidus esikoha napsanud Tõnu Valdmaa. Teiseks sõitis ennast Martin Metsla ja kolmandaks tuli oma esimest võistlust tegev Eduard Kurankov.

SKI Hobby GP1 klassis ei saanud keegi vastu Severi Salonenile Soomest. Teise koha sõitis välja Omedu kohalik võidusõitja Marten Tiik ja kolmanda koha võttis Karl Saat.

Runabout Box Stock, mis oli siis korraldaja võistlusklass võttis esikoha Mattias Siimann. Teisena lõpetas võistluse Erki Laiakask ja kolmas oli Hardi Kuklase.

Siimann GP1 Peipsi CUP 2024

SKI Veteran GP1 klassis läks etapi esikoht Soome Vesa Salonenile. Teiseks tuli vanameister Margus Kesküla ja kolmas oli soomlane Leif Nyman.

SKI GP4 klassis ei olnud vastast Ander-Hubert Laurile, kes kahe sõidu võiduga võttis ka etapivõidu. Teiseks sõitis ennast Marten Tiik ja kolmas koht kuulus selleks klassis oma debüüdi teinud Jesper Meistrile.

Runabout Ladies GP4 klassis jäid esikolmiku vahed kõigest ühe punktisteks ja etapivõidu võttis 42. punktiga Kätriin Nilbe. Teiseks tuli  41. punktiga Annemarie Randla ja kolmas oli 40. punktiga Ester Rosin.

SKI GP2 klassis kuulus võit kohalikule Omedu kõige kiiremale jetisõitjale Marlon Tiik-ile. Teiseks tuli Sten Marten Villenthal ja kolmas oli Karl Joosep Steinberg.

Männi GP1 Peipsi CUP 2024

Runabout GP4 klassis võttis etapilt esikoha Karl Kesküla, teiseks sõitis ennast Henri Koppas ja kolmas koht kuulus Mattias Siimannile.

SKI GP1 klassis võttis mõlemast sõidust esikoha ja etapivõidu Marten Männi. Teise koha punktid ja etapi teise koha noppis Mattias Reinaas ning kolmandaks tuli mõlema moto kolmanda koha punktidega Jasmiin Üpraus.

Runabout GP1 klassis ei olnud kummaski motos vastast värskelt samas klassis MM-sarja etapivõidu võtnud Mattias Siimannile. Etapi teise koha kindlustas omale neljanda ja teise koha punktidega Karl Kesküla ning kolmandaks tuli Leedut esindav Valeri Trujevtsev.

Võistluse tulemused leiad SIIT.


Eesti meistrivõistluste II etapp sõidetakse 17. augustil Toilas.

Ühispilt Peipsi CUP 2024

Loe veel Veemoto tegemistest

Ringraja- ja jetisportlastel on käimas tihe nädalavahetus

19.07.2024

Tallinnas Harku järvel algasid täna maailma- ja Euroopa meistrivõistlused ringrajapaatidele klassides OSY-400, GT-30 ja Euroopa meistrivõistlused klassile F-125. Ungaris Zámoly beachil on käimas aga jetispordi Euroopa meistrivõistluste I etapp.

Loe edasi

Lätis Aluksnes selgusid maailmameistrid noorteklassis GT-15

12.07.2024

Lätis Aluksnes sõideti möödunud nädalavahetuse GT-15 noorteklassi maailmameistrivõistlused ja Eesti meistrivõistluste II etapp.

Loe edasi

Peipsi järvel võtsid mõõtu Eesti parimad jetisõitjad

08.07.2024

Jetispordi Eesti meistrivõistluste avaetapp sõideti Peipsi järvel imeilusas Omedu külas.

Loe edasi