Peebale Itaalia HydroGP-lt etapivõit, Aabrams saavutas kolmanada koha

18.06.2023

Täna selgusid Itaalia HydroGP etapivõitjad. Klassis F-125 sai oma võistlustehnika tööle ka eile tehniliste probleemide käes vaevelnud Joonas Lember. Hommikusel vabatreeningul näitas juba palju paremat hoogu. F-125 teises võistlusõidus sai parima lähte Mattia Calzolari, kes esimeses pöördepois asus võistlust juhtima. Peeba pingutas otsides võimalust Calzolarist mööduda kuid ei õnnestunud. Tuli jälgida ka kolmandal positsioonil sõitvat Luca Finottit, et kohavõitluses ei tekiks Finottil võimalust mööduda. Lember pidas oma lahingut neljanda koha nimel rootslase Tobias Wahlsteiniga, mis õnnestus ka võita. Peebale sõidust teise koha punktid ja Lemberile neljas koht. Kolmandas sõidus aga ei jätnud Peeba enam midagi juhuse hooleks. Hästi startinud Calzolari sai küll sisse väikese edu kuid heade pöörete võtmisega õnnestus Peebal tast juba teisel ringil mööduda ning hakata edu kasvatama. Kolmandal kohal sõitnud Finottil kiilus kinni summutaja ja sõit tuli katkestada. Lember Wahlstein duellis jäi ka sellel korral Lember peale ja võttis sõidust kolmanda koha punktid. 

Marek Peeba Boretto pjedestaal 2023

Etapi kokkuvõttes saavutas Marek Peeba üle tüki aja MM-sarja etpaivõidu. Teine koht kuulus Mattia Calzolarile ja kolmas oli Luca Finotti. Hoolimata ebaõnnestunud esimesest sõidust võttis Lember etapilt neljanda koha.

MM-sarja on hetkel ennem viimast etappi juhtimas Luca Finotti 50 punktiga, teist-kolmandat kohta jagavad 45 puntiga Lember-Calzolari ning neljandal kohal on Peeba 43 punktiga. Viimane etapp sõidetakse Saksamaal Bad Saarowis septembri keskel.

 

 

Klassis F-500 käis aga päris tihe võidusõit. Teises sõidus sai parima stardi Aabrams ja juhtis sõitu kuni viimase kahe ringini kui pääsesid mööda nii Marian Jung Slovakkiast kui ka Marcin Zielinski Poolast. Aabramsile sõidust kolmas koht. Viimases kolmandas sõidus sai Aabrams järjekordselt parima stardi kui sellel korral hoidis ta oma kohta ründava Zielinski ees kuni lõpuni. Jung lõpetas kolmandana.

Erko Aabrams Boretto pjedestaal 2023

Etapi kokkuvõttes sai võidu Marian Jung, teine koht kuulus Marcin Zielinskile ja kolmas oli Erko Aabrams.

Kolme etapi kokkuvõttes juhib MM-sarja Zielinski 51 punktiga, Aabrams on 48 punktiga teine ja Jung 44 punktiga kolmas. Viimased kaks etappi toimuvad septembris Itaalias ja Saksamaal.

Loe veel Veemoto tegemistest

Erko Aabrams tuli MM-sarja avaetapil kolmandaks

20.05.2024

Paadiklassi Formula 500 MM-sarja avaetapp sõideti Tsehhis Jedovnices.

Loe edasi

ESIKOHAGA KOJU - Stefan Arand ringrajapaatide kestvussarja MM-etapil

15.05.2024

Monsis, Belgias toimusid möödunud nädalavahetusel ringrajapaatide kestvussõidu maailmameistrivõistluste esimesed kaks etappi.

Loe edasi

Jetisõitjad tõid Balti meistrivõistlustelt üheksa poodiumikohta

15.05.2024

Elkis Poolas sõideti möödunud nädalavahetusel Balti meistrivõistlused jetispordis.

Loe edasi