Läti - Eesti kestvusõidu meeskond tuli MM-sarjas viiendaks

06.07.2023

Poolas Augustowos toimusid katamaraanide kestvussõidu MM-sarja viimased kaks etappi. Läti - Eesti meeskond pilootidega Nils Slakteris ja Stefan Arand hoidsid ennem viimast kahte etappi sarja kokkuvõttes neljandat kohta. Belgias Monsis saavutatud etapivõit näitas, et võimalik on võidelda tiitli eest kui tehnika vastu peab ja avariisid ei ole. 

Rohelise lipu langedes sai Arand hea stardi ja alustas teisel positsioonil jälitades esikohal sõitvat Rootsi meeskonda. Rootslane tegi sõiduvea ja sellest piisas, et Arand võttis sõidus üle liidrikoha. Korra vahetusid koha veel Prantsuse meeskonnaga aga kui oli sõidetud esimene tund oli Arand võistlust juhtimas. Avarii tõttu tõstetud kollane lipp võttis võidusõidust hoo maha ja kogus kõik sõitjad kuni ohu kõrvaldamiseni haneritta. Meekondade välja sõidetud edu läks nulli ja kõik algas otsast peale. Peale kollase lipu langemist tuli hakata piloote vahetama ja kütust tankima ning seal sai Läti - Eesti meeskond reeglite rikkumise eest karistada, mis võttis neilt ka välja võideldud esikoha. Lisaks veel tehnilised probleemid - viga oli saanud nende kõige kiirem võistlusvint ja kimbutasid erinevad tehnilised probleemid. Kokkuvõttes sõideti 3-etapilt välja kuues koht.

Endurance S3 Augustow

                                                                         Foto: Laura Lakovica

Järgmisel hommikul anti start viimasele 4-etapile. Tuul ja lained olid tõusnud kriitilise piirini. Esimesena läks rooli Slakteris ja peale tunnist sõitu hakkasid kimbutama järjekordsed tehnilised probleemid. Nende eemaldamine võttis aega ja konkurendid hakkasid eest libisema. Arandi rooli asumise ajaks oli torm tõusnud nii suureks, et võistlus katkestati ja jäädi ootama ilma rahunemist. Mõne tunni möödudes anti uuesti roheline lipp kuid Läti - Eesti meeskonna tehnilised probleemid jätkusid ning lõpetati viimane neljas etapp seitsmendal kohal.

MM-sarja nelja etapi kokkuvõttes tuli viies koht. MM-tiitel läks Prantuse meeskonnale Daily, hõbedale sõitis ennas Team Wiberg Rootsist ja pronksile tuli teine prantslaste meeskond MRK. Läti - Eesti meeskond saavutas MM-sarja viienda koha.

"Ei olnud üldse mitte meie nädalavahetus. Kohe esimesest sõidust algasid tehnilised probleemid mis võtsid võiduvõimaluse ära. Meeskond tegi mõlemad päevad meeletut tööd kui kahjuks tuli probleeme järjest juurde. Selline see tehnikasport kord juba on." võttis Arand viimased ka etappi kokku.

Loe veel Veemoto tegemistest

Stefan Arand saavutas oma debüütaastal MM-sarjas pronksmedali

28.09.2023

Portugalis Vila Velha de Ródãos tõmmati joon alla selle aasta paadiklassi Formula 2 MM-sarjale. Ennem viimast etappi oli omale juba MM-tiitli kindlustanud Araabia Ühendemiraatide sportlane Rashed Al Qemzy.

Loe edasi

Po jõgi võttis Aabramsilt võimaluse võistelda MM-tiitli eest

28.09.2023

Itaalias Po jõel Cremonas pidi otsustatama paadiklassi F-500 MM-tiitli saatus. Viimasele etapile läks liidrina poolakas Marcin Zielinski, teist kohta hoidis kuuepunktilise kaotusega Erko Aabrams, kellele omakorda järgnes kuuepunktilise kaotusega slovakk Marian Jung.

Loe edasi

Aabrams viimasest MM-sarja etapist: tuleb võita etapp ja loota õnnele

22.09.2023

Itaalias Cremonas sõidetakse nädalavahetusel Formula 500 MM-sarja viimane viies etapp. Suurimateks tiitli pretendentideks on poolaks Marcin Zielinski ja Erko Aabrams.

Loe edasi