Kärol Soodla tuli GT-30 klassi Euroopa meistriks

08.08.2023

Itaalia maalilises väikelinnas Viverone selgitati möödunud nädalavahetusel paadiklassi GT-30 Euroopa meister. Eesti piloote oli stardis kaks - möödunud hooaja EM-hõbe ja MM-pronks Kärol Soodla ning möödunud hooaja EM-pronks Sten Ivanov. Konkurentidest olid kohal tugevad võidusõitjad Inglismaalt, Norrast, Itaaliast, Leedust ja Lätist. Finaalsõitudes osales 15 pilooti ja esindatud oli seitse riiki.

Vabatreeningul näitasid parimaid aegu Soodla ja Ivanov. Kolmanda aja sõitis välja Renars Eglitis Lätist ja neljanda aja sai itaallane Jacopo Ravasio.
Ajasõidus sai kindla võidu Soodla. Kõigi üllatuseks võttis teise aja Ravasio ning kolmas oli napi eduga brittide Ashley Penfoldi ja George Elmore ees Sten Ivanov.

Kärol Soodla GT-30

Esimeses võistlussõidus sai parima lähte kuuendalt kohalt startinud leedukas Mantas Kukcinavicius, kuid peale esimest pööret läks võistlust juhtima sisekurvi eelist omanud Soodla. Teise kuni neljanda koha eest käis tihe sõit Ravasio, Kukcinaviciuse ja Ivanovi vahel. Soodla kasvatas esimese paari ringiga väikese edu, kuid viiendal ringil hakkasid ette jääma ringiga mahajääjad ning Ravasio pääses talle väga lähedale. Mitu sirget sõideti külg-külje kõrval kui sisekurvis olev Ravasio sai väikese eelise ning asus sõitu juhtima. Vähem kui kaks ringi ennem lõppu vähenes tõenäoliselt tänu tehnilisele rikkele Ravasio paadi juhitavus ja Soodla sai uuesti liidrikoha. Ravasio lõhkus ära veel pöördepoi, mille eest oli ühe ringiline karistus ja sõidu kokkuvõttes langes 12. kohale. Soodlale sõiduvõit, Kukcinavicius oli teine ja Penfold lõpetas kolmandana.

Pühapäevane hommik Viverones aga tervitas võistlejaid tugeva tuule ja lainega. Kahe tunni kaupa lükati sõite edasi lootuses, et tuul laseb võistlusega
jätkata kuid seda ei juhtunud. Zürii otsustas kuulutada võistluse lõppenuks ja anda Euroopa meistritiitel välja ühe sõidu tulemusena.

GT-30 EM-i esikolmik 2023

Kärol Soodla tuli Euroopa meistriks, teise koha saavutas Mantas Kukcinavicius Leedust ja kolmas oli Inglismaa esindaja Ashley Penfold. Teine Eestit esindanud piloot Sten Ivanov saavutas neljanda koha.

Loe veel Veemoto tegemistest

Stefan Arand saavutas oma debüütaastal MM-sarjas pronksmedali

28.09.2023

Portugalis Vila Velha de Ródãos tõmmati joon alla selle aasta paadiklassi Formula 2 MM-sarjale. Ennem viimast etappi oli omale juba MM-tiitli kindlustanud Araabia Ühendemiraatide sportlane Rashed Al Qemzy.

Loe edasi

Po jõgi võttis Aabramsilt võimaluse võistelda MM-tiitli eest

28.09.2023

Itaalias Po jõel Cremonas pidi otsustatama paadiklassi F-500 MM-tiitli saatus. Viimasele etapile läks liidrina poolakas Marcin Zielinski, teist kohta hoidis kuuepunktilise kaotusega Erko Aabrams, kellele omakorda järgnes kuuepunktilise kaotusega slovakk Marian Jung.

Loe edasi

Aabrams viimasest MM-sarja etapist: tuleb võita etapp ja loota õnnele

22.09.2023

Itaalias Cremonas sõidetakse nädalavahetusel Formula 500 MM-sarja viimane viies etapp. Suurimateks tiitli pretendentideks on poolaks Marcin Zielinski ja Erko Aabrams.

Loe edasi