Kärol Soodla ja Erik Suuk võtsid Euroopa meistrivõistlustelt kaksikvõidu

10.06.2024

Nädalavahetusel kogunesid Poola väikelinnas Chodziezis veemotosportlased, et selgitada välja Euroopa parimad paadiklassis GT-30. Ilus ilm ja head olud andsid kõigile osalejatele võrdsed võimalused võistelda tiitli eest. Eesti sportlasi oli GT-30 klassis stardis kolm - Kärol Soodla, Erik Suuk ja Sten Ivanov.

Ajasõidust sõitis parima tulemuse välja Soodla, teise aja sai Ivanov ja Suuk oli kuues. Kolmanda aja sõitis välja suurte kogemustega Leedu piloot Mantas Kukcinavičius.

Esimeses võistlussõidus sai parima stardi ajasõidus viies olnud Adrian Ostby Norrast. Teisel kohal alustas norraka jälitamist Soodla, kellele järgnesid Ivanov ja Suuk. Sõit katkestati kuna poolaka Krzysztof Gajewski võistluspaat oli tuule alla võtnud ja tagurpidi lennanud. Kordusesse läinud stardi tulemus oli sama ja sõiduvõit läks Ostbyle, Soodla teine ja Ivanov kolmas. Peale sõitu tehtud tehniline kontroll aga tõstis Suuk-i kolmandaks kuna Ivanovi kütusesurve ületas lubatut ning tema tulemus tühistati.

GT-30 I start

Teise sõidu stardist sai jällegi parima lähte norrakas ja teda jälitamas Soodla ja Suuk. Esimese sõidu tulemusest ilma jäänud Ivanov oli tõusnud viimaselt stardikohalt neljandaks. Samas järjekorras ka sõit lõpetati.

Pühapäevasteks startideks oli ilmaolud muutnud tuulisemaks ja pilootidel rohkem tegemist paatide ohjamisega. Kolmandas sõidust sai võidu jällegi Ostby Norrast, Soodla teine ja Suuk kolmas. Ivanov sõitis kahe poi vahelt läbi ja karistuseks arvati üks ring maha, mis andis talle kolmandast sõidust 10. koha punktid.

Viimases neljandas sõidus enam intsidente ei toimunud. Sõitu juhtis Ostby algusest lõpuni, Soodla lõpetas teisena, Ivanov kolmandana ja Suuk teenis sõidust viienda koha punktid.

Peale sõite alustati mootorite tehnilise kontrolliga, kus selgus et rajal kiire olnud norraka Ostby mootor ei vasta tehnilistele reeglitele ning on modifitseeritud. Ostby diskvalifitseeriti kogu võistluselt ja punktid arvestati ümber. Teistel esikolmiku sportlastel vastasid mootorid reeglitele.

GT-30 Euroopa MV esikolmik

Uueks Euroopa meistriks kuulutati Kärol Soodla ja hõbemedalile tulnud Erik Suuk-iga võeti kaksikvõit. Pronksmedal jäi Poolasse Marcin Kociuckile. Sten Ivanov tuli neljandale kohale.

GT-30 Euroopa meister 2024 Kärol Soodla


Paadiklassi GT-30 maailmameistrivõistlused toimuvad 20.-21. juulil Tallinnas Harku järvel.

Loe veel Veemoto tegemistest

Tallinnas sõideti ringrajapaatide Eesti meistrivõistluste I etapp

17.06.2024

Pühapäeval anti Eesti meistrivõistluste avastart ringrajapaatidele.

Loe edasi

Stefan Arand Itaalia GP kvalifikatsioonis kaheksas.

16.06.2024

"Olud on väga keerulised, ilm muutus ootamatult ja tänast tuult arvestades olen kaheksanda kohaga väga rahul," ütles Arand.

Loe edasi

Ebaõnn Itaalia GP põhisõidus - Arand keeras paadi üle katuse.

16.06.2024

Hommikune sprindisõit, mis ilmastiku tõttu eile ära jäi, andis enesekindlust.

Loe edasi