Joonas Lember saavutas Poola Hydro GP-l teise koha

06.06.2023

Poolas Zninis sõideti ringrajapaatide HydroGP teine etapp kus eestlastest sõitsid kaasa Joonas Lember ja Marek Peeba klassis F-125 ning klassis F-500 Erko Aabrams.

Juba teist etappi järjest domineerisid Eesti sõitjad ajasõitudes. F-125 ajasõidu võitis Peeba, teine oli Lember ja kolmanda aja sõitis välja Thomas Mantripp Inglismaalt. F-500 ajasõidus ei olnud vastast Erko Aabramsile, teine ja kolmas olid slovakid Robert Hencz ja Marian Jung.

F-125 start Znin

F-125 esimeses sõidus sai parima stardi Lember, kes jõudis võistlust juhtida pea kaks ringi kui ülihead lõppkiirust näidanud Peeba temast mööda sai. Peeba võttis võidu, Lember teine ja Poola vanameister Henryk Synoracki oli kolmas. Väga napilt jäi puudu, et oleks mõlemad eestlased pidanud katkestama kuna nende mootorite summutajad olid tõsiselt mõranenud ja purunemise äärel.

Pühapäevaks olid ilmaolud muutunud - tuul pea olematu ning õhutemperatuur oli tõusnud lausa 7 kraadi laupäevaga võrreldes.Teisest stardist sai parima lähte Synoracki, kes asus võistlust juhtima. Tema kannul Peeba, Lember ja Luca Finotti Itaaliast. Peeba mootor jooksis kokku juba esimese ringi lõpus ja sellega oli tema sõit lõppenud. Lember hoidis Synoracki järel teist kohta kuni hakkasid sirgete lõpus langema ka tema mootori pöörded. Finotti pääses mööda ja Lember püüdis itaallase Mattia Calzolari ees oma tõrkuva mootoriga positsiooni hoida. Sõiduvõit Synorackile, teine oli Finotti ja kolmanda koha tõi ikkagi ära Lember.

F-500 esimeses stardis läks Aabrams kohe sõitu juhtima, kannul konkurendid Rossi, Havas ja Jung. Aabrams juhtis sõitu kolm ringi kuni elektrisüsteemi rike seiskas tema võistluspaadi mootori. Sõidu võitis itaallane Giuseppe Rossi, teine oli ungarlane Attila Havas ja kolmandana lõpetas Marian Jung Slovakkiast.

Erko Znin 2023

Pühapäeva hommikuseks vabatreeninguks üritati lahendada ära Aabramsi mootori probleem kuid treening näitas endiselt mootori tõrkumist. Otsustati minna kindla peale välja ja võeti kasutusele varumootor. Stardist sai parima lähte Rossi ja sai juhtida sõitu mõned ringid kui temast möödus esimese sõidus katkestanud poolakas Marcin Zielinski. Stardirivi lõpust startinud Aabrams hoidis neljandat kohta ja lisaks Rossile mahtus nende vahele veel Jung. Zielinski võttis sõiduvõidu kuid tema taga toimunud positsiooniheitluses läksid viimasel sirgel kõrvuti lendu Rossi ja Jungi paadid ning sõit katkestati punase lipuga.

Marian Jung sai paadist ise välja, kuid Giuseppe Rossi oli saanud rohkem viga ning ise paadist välja ei pääsenud. Päästjatelt piloodi üle võtnud parameedikud said kannatanu südame lööma, kopsud veest tühjaks ja itaallane toimetati helikopteriga haiglasse kus ta viibib hetkel raskes kuid stabiilses seisundis.

Võistlus katkestati ja etapi kohad jagati välja juba toimunud sõitude põhjal. Võistlusklassi F-125 etapivõitjaks tuli Poola vanameister Henryk Synoracki, teine koht kuulus Joonas Lemberile ja kolmas koht Luca Finottile. Sarja üldarvestuses on vahed ainult mõnepunktilised - MM-sarja juhib Finotti 35 punktiga, teiseks tõusis Synoracki 33 punktiga ja kolmandat kohta hoiab Joonas Lember 32 punktiga. Marek Peeba on MM-sarja üldarvestuses viiendal kohal.

Znin F-125 pjedestaal 2023

Klassis F-500 tuli etapivõitjaks Attila Havas, teine koht kuulus Marcin Zielinskile ja kolmas oli Giuseppe Rossi. Erko Aabrams lõpetas etapi neljandal kohal. MM-sarja kokkuvõttes on uus liider 34 punktiga Zielinski, Aabrams teisel kohal 33 puntkiga ja Havas 30 punktiga kolmas.

Kolmanda etapina toimub Itaalia HydroGP 17.-18. juunil Borettos.

Fotod: Viesturs Lacis

Loe veel Veemoto tegemistest

Eesti jetisõitjad Belgia MV I etapil

18.04.2024

Belgia toimus möödunud pühapäeval Belgia jetisõidu MV I etapp. Võistlus toimus eestlastele juba tuttaval Eau de Heure järvel, kus eelnevalt toimunud mitu IJSBA euroopa tiitlivõistlust. Meie võistlejaid oli stardis kokku kuus.

Loe edasi

Purunenud propeller võttis Arandilt poodiumi võimaluse

31.03.2024

Oma teisel F1 ringrajapaatide võistlusel startinud Eesti sõitjat Stefan Arandit tabas finaalsõidus täielik ebaõnn.

Loe edasi

Arandile sprindisõidust teine koht

30.03.2024

Kuigi start oli nii Arandil, kui tema meeskonnakaaslasel Anderssonil veidi rabe ja kõige paremini sai sellest minema kolmandalt kohalt startinud Poola sõitja Bartek Marszalek, siis lõpptulemuseks vormistasid Team Vietnam sõitjad Andersson ja Arand kohad üks ja kaks.