Imatral toimusid Euroopa Karikavõistlused klassile GT-10 ja Põhjamaade meistrivõistlused.

17.08.2023

Imatral sõideti esmakordselt rahvusvaheline tiitlivõistlus paadiklassile GT-10. GT-10 klassis saavad sõita noored piloodid vanuses 7.- 12. aastat. Samal ajal selgitati Põhjamaade meistrid paadiklassides GT-15, GT-30 ja F-4. 

GT-10 klassis oli starti tulnud 12 pilooti ja Eestit oli esindamas Jaroslav Bassov. Ajasõidu võit läks Alissa Servinile Soomest, Bassov oli ajasõidus kuuendal kohal. Esimese võisltusõidu neljast võitis ära ajasõidu võitja Alissa Servin, teine oli Veronica Laine ja kolmas oli Valter Laine. Bassov lõpetas esimese sõidu kaheksandana.

Teise sõidust võttis jällegi maksimum punktid Alissa Servin, teine oli Valter Laine ja kolmas Joni Inkinen. Bassov tõusis kuuendaks. Servin võttis võidu ka kolmandas sõidus aga teiseks sõitis ennast sellel korral Valter Laine ja kolmas oli Vella Sohlström. Bassovil kolmandas sõidus start ebaõnnestus täielikult ja kokkuvõttes sai ta sõidust disklahvi.

Imatra GT-10 2023

Neljandas viimases sõidus ei jätnud Servin midagi juhuse hooleks ja võttis maksimumpunktid ka sealt. Teine oli Veronica Laine ja kolmas Valter Laine. Neljast sõidust läks kolm paremat arvesse ja Euroopa Karikavõitjaks kuulutati Alissa Servin, hõbemedali saavutas Veronica Laine ja pronksi Valter Laine. Jaroslav Bassov lõpetas võistluse üheksandal kohal.

GT-15 klassi Põhjamaade meistrivõistlustel olid võistlustules Paul Richard Laur ja Hendrik Arula. Eriliseks tegi võistluse see, et sõideti neli sõitu ja kõik neli läksid ka arvesse. Ajasõidus võtsid eestlased kaksikvõidu - Laur esimene ja Arula teine. Kolmanda aja sõitis välja Leevi Paasonen.

Võistlussõitudes ei jätnud Laur kellelegi võimalust ja võites ära kõik neli sõitu tuli ta maksimum punktidega Põhjamaade meistriks. Arula oli esimeses kahes sõidus teine, kui siis lõpetas neljandana ja viimases neljandas sõidus oli viimane. Kokkuvõttes andis see neljanda koha. 

Loe veel Veemoto tegemistest

Stefan Arand saavutas oma debüütaastal MM-sarjas pronksmedali

28.09.2023

Portugalis Vila Velha de Ródãos tõmmati joon alla selle aasta paadiklassi Formula 2 MM-sarjale. Ennem viimast etappi oli omale juba MM-tiitli kindlustanud Araabia Ühendemiraatide sportlane Rashed Al Qemzy.

Loe edasi

Po jõgi võttis Aabramsilt võimaluse võistelda MM-tiitli eest

28.09.2023

Itaalias Po jõel Cremonas pidi otsustatama paadiklassi F-500 MM-tiitli saatus. Viimasele etapile läks liidrina poolakas Marcin Zielinski, teist kohta hoidis kuuepunktilise kaotusega Erko Aabrams, kellele omakorda järgnes kuuepunktilise kaotusega slovakk Marian Jung.

Loe edasi

Aabrams viimasest MM-sarja etapist: tuleb võita etapp ja loota õnnele

22.09.2023

Itaalias Cremonas sõidetakse nädalavahetusel Formula 500 MM-sarja viimane viies etapp. Suurimateks tiitli pretendentideks on poolaks Marcin Zielinski ja Erko Aabrams.

Loe edasi