Haven Kakumäel sõideti JetSki Tallinn Open 2023

04.07.2023

Koos tärkavate tormituulte ja vihmasabinatega sõideti Haven Kakumäel jetispordivõistlus JetSki Tallinn Open 2023. Rajameistrid olid võistlusele eelneval päeval näinud kõvasti vaeva ja pannud sisse maailmaklassi tasemega võistlusraja. Vürtsi lisasid omalt poolt poolele võistlusrajale merelt sisse tulnud üle meetrised lained. Juba vabatreeningus oli näha kõrgeid õhulende aga sõitude ajaks tõusis tuul ja jetid tegid juba päris kõrgeid õhulende.

Võistlusklasse oli kokku kolmteist. Võistlema oli tulnud päris palju Euroopa, MM-i ja Maailmakarika tippe, kes hetkel võistlemas tiitlite eest. Suurim rebimine käis meie tippudel soomlastega, kelle tase on tõusnud väga kõrgeks ja kes noolivad päris mitmeid rahvusvahelisi tiitlivõistluste pjedestaali kohti.

SKI junior GP klassis tuli võit Ander-Hubert Laurile, kes pidas maha tulise võidusõidu Tiik Marteniga. Tiik võitis esimese sõidu ja Lauri teise ning võrdsete punktidega tuli võitjaks viimases sõidus eespool olnud Lauri. Kolmandaks tuli noor Soome võidusõitja Aksel Rauhansalo.

Runabout Junior GP4 klassis käis kõva võidusõit värske Euroopa meistri Arti Mölteri ja Euroopa pronksi Karl Kesküla vahel. Mölter võttis esimesest sõidust võidu ja Kesküla oli teine. Teises sõidus sai Kesküla võidu Mölteri ees, millega kindlustas ka omale üldvõidu. Kolmandaks tuli Katarina Sepp, kes näitas väga head kiirust ka Euroopa meistrivõistlustel tulles seal neljandaks.

SKI Veteran GP1 klassi üldvõit läks Arto Järvenpääle soomest.

SKI Hobby GP1 klassis ei olnud vastast Alari Tovstikule kes võttis kindlalt mõlemast sõidust võidu ja sellega ka üldvõidu. Teine koht läks Soome Siiri Salonenile ja kolmas oli Priit Plaado.

JetSki Tallinn Open 2023 II

SKI GP2 klassis võttis esimesest sõidust kindla võidu Mattias Reinaas, talle järgnes Jerry Olin Soomest ja kolmas oli hetkel Euroopa meistrivõistlustel teist kohta hoidev Marlon Tiik. Teises sõidus panid Tiik ja Reinaas küljed kokku ning Reinaas lendas vette. Sõitjaterivi lõpust uuesti alustanud Reinaas suutis välja sõita kolmanda koha, kuid üldvõiduks sellest ei piisanud. Üldvõit kuulus Jerry Olinile, teine oli Mattias Reinaas ja kolmandaks tuli kokkuvõttes Marlon Tiik.

Runabout Ladies GP4 klassis oli stardis lausa 13 naist. Mõlema sõidu stardist sai parima lähte Ester Rosin, kuid Annemarie Randla näitas rajal head kiirust ja võttis mõlemast sõidust võidu. Randlale üldvõit, Rosin oli teine ja kolmandaks sõitis ennast Reetta-Sofia Rintanen Soomest.

SKI GP3 klassis ei olnud vastast kehtivale maailmameistrile Mattias Reinaasile. Maksimum punktidega tuli talle üldvõit. Teise ja kolmanda koha nimel käis võidusõit Ander-Hubert Lauri ja Severi Saloneni vahel. Võrdsete punktidega sai otsustavaks Lauri viimase sõidu teine koht ning üldkokkuvõttes oli Lauri teine ja Salonen kolmas.

Runabout GP4 klassi stardiks olid lained päris korralikuks läinud ja jetid said teha päris korralikke hüppeid. Esimesest sõidust sai parima lähte Henry Kiisa kes suutis hoida esikohta kuni ette hakkasid jääma ringiga mahajääjad ja paarisrajal suur riske võtnud Severi Salonen pääses temast mööda. Salonenile sõiduvõit, Kiisa teine ja Marek Laanisto kolmas. Teisest sõidust võttis Salonen samuti võidu ja sellega oli üldvõit tema, Kiisale teine koht ja kolmandat kohta jagasid võrdsete punktidega Niclas Qvist ja Marek Laanisto siis otsustavaks sai Qvisti viimase sõidu kõrgem koht ja kolmas koht oli tema.

Runabout Beginner GP4 klassis läks üldvõit Soomet esindanud Ellar Kurvitsale ja Raido Notton tuli teiseks.

Runabout GP1 klassis jäi konkurents väiksemaks kui paarisrada mõõtma läinud Mattias Siimann kukkus jetilt ja murdis jalaluu. Sellega sai kahjuks Siimanni hooaeg läbi olles ennem sellel nädalavahetusel toimuvat Euroopa meistrivõistluste viimast etappi hoidmas teist kohta Runabout GP1 kui Runabout GP2 klassides. Runabout GP1 klassis sai kahe sõiduvõiduga esikoha Tommi Mendolin Soomest, teine oli vanameister Margus Kesküla ja kolmandaks tuli Hardi Kuklase.

SKI GP1 klassi esimeses sõidus ei olnud vastast Marten Männile, kes peale seljavigastuse pausi oli esmakordselt rajale tulnud. Teise koha sõidust võttis Mattias Reinaas, kes aga sai kukkumisega SKI GP2 klassi teises sõidus viga ja SKI GP1 teise starti ei tulnud. Esimese sõidu kolmas oli Severi Salonen.
Teises sõidus sai parima stardi Jasmiin Üpraus, kes oli esimeses sõidus olnud neljas. Marten Männil oli sunnitud sõidu katkestama tõrkuva tehnika tõttu ja see andis omakorda võimaluse SKI GP1 klassi üsna värskele sõitjale Ander-Hubert Laurile, kes lõpetas sõidu Üprausi järel teisena. Kolmanda koha võttis sõidust Kerto Kase. Üldvõitjaks tuli viimase sõidu võiduga Jasmiin Üpraus, teiseks tõusis Ander-Hubert Lauri ja kolmas oli kokkuvõttes Kerto Kase.

JetSki Tallinn Open 2023


Jetispordi Euroopa meistrivõistluste viimane etapp toimub tuleval nädalavahetusel Leedus.

Loe veel Veemoto tegemistest

Ringraja- ja jetisportlastel on käimas tihe nädalavahetus

19.07.2024

Tallinnas Harku järvel algasid täna maailma- ja Euroopa meistrivõistlused ringrajapaatidele klassides OSY-400, GT-30 ja Euroopa meistrivõistlused klassile F-125. Ungaris Zámoly beachil on käimas aga jetispordi Euroopa meistrivõistluste I etapp.

Loe edasi

Lätis Aluksnes selgusid maailmameistrid noorteklassis GT-15

12.07.2024

Lätis Aluksnes sõideti möödunud nädalavahetuse GT-15 noorteklassi maailmameistrivõistlused ja Eesti meistrivõistluste II etapp.

Loe edasi

Peipsi järvel võtsid mõõtu Eesti parimad jetisõitjad

08.07.2024

Jetispordi Eesti meistrivõistluste avaetapp sõideti Peipsi järvel imeilusas Omedu külas.

Loe edasi