Harku järvel selgitati Baltimaade meistrid veemotospordis

28.08.2023

Möödunud nädalavahetusel selgusid Tallinnas Harku järvel Balti meistrid veemotospordis. Kokku oli tulnud üsna rahvusvaheline seltskond, kus lisaks
Lätile ja Leedule olid veel esindatud Soome, Ungari ja Poola piloodid. Mitmed välissõitjad olid tulnud proovima Harku võistlusrada kuna 2024 aasta juulis toimuvad Harku järvel paadiklasside OSY-400 ja GT-30 maailma- ja F-125 Euroopa meistrivõistlused. Erinevates paadiklassides oli stardis kokku 64 pilooti
ja suurima osavõtjate arvuga klassis GT-15 oli stardis lausa 18 paatkonda.

Eestlaste jaoks uues noorteklassis GT-10, kus võistlevad noorimad 7-12 aastased sportlased olid kiireimad Soome piloodid. Esikoha saavutas, Valter Laine, teiseks tuli Alissa Servin ja kolmas oli Veronica Laine. Eestit esindanud Jaroslav Bassov lõpetas viiendal kohal.

Noorteklassis GT-15 käis kõva võidusõit selle aasta maailma- ja Euroopa meistri Paul Richard Lauri ja maailma- ja Euroopa hõbeda omaniku Hendrik Arula vahel. Esimese sõidu võitis Laur, teise Arula ja võitja jäi viimase sõidu otsustada, kus juba esimesel ringil oli sunnitud Arula katkestama esikohalt tehnilistel põhjustel. Võit läks Laurile, Arula teine ja Tristan Koit oli kolmas.

Balti MV GT-15 start

OSY-400 klassis ei olnud vastast maailmameister Rene Suukile, kes võttis kindlalt kolmest sõidust kolm võitu.Teisek sõitis ennast alles teist aastat selle paadiklassis sõitev Kärol Soodla ja pronksile sõitis ennast Ungarlane Akos Kaszas, kes oli tulnud Tallinna tutvuma järgmise aasta MM-i rajaga.

GT-30 klassis võttis maksimumpunktidega võidu värske MM-hõbe Kärol Soodla. Hõbedale sõitis ennast väga head hoogu näitanud Erik Suuk ja pronks läks Lätti Karlis Degainisele.

Klassis F-125 käis tugev heitlus hetkel MM-tiitli konkurentsis olevate Joonas Lemberi ja Marek Peeba vahel. Balti meistrivõistlused on neile viimaseks testvõistluseks ennem septembri keskel sõidetavat MM-sarja viimast etappi Saksamaal. Esimesest sõidust võttis võidu Lember aga teises oli juba kiirem Peeba. Otsustama pidi viimane kolmas sõit, kus stardis sai parema lähte Lember kuid peale esimest pööret suutis oma kiirenduse maksma panna Peeba ja võttis koos sõiduvõiduga ka Balti meistritiitli.

Formula 4 klassis ei olnud vastast Soomlasele Tino Lehtole, kes võitis kolmest sõidust kolm ja tuli kindlalt Balti meistriks. Teine koht läks Leetu Paulius Stainysele ja kolmas oli leedulanna Nida Kilinskaite.

Formula 500 klassis võttis võidu leedulane Laimis Armonas. Esimese sõidu võitis kindlalt küll MM-tiitli jahtiv Erko Aabrams, kuid kahes viimases sõidus ei
olnud Aabramsil võimalik tehnilistel põhjustel osaleda. Aabramsile teine koht ja kolmandaks tuli Juri Suvorov.

Formula 2 klassis oli stardis MM-sarjas hetkel teist kohta hoidev Stefan Arand. Arandile oli võistlus samuti viimaseks testiks ennem 3. septembril Itaalias sõidetavat MM-sarja teist etappi. Kõigis kolmes stardis sai Arand parima lähte ja maksimumpunktidega võttis ka Balti meistritiitli. Hõbedale ja pronksile tulid Läti võidusõitjad Uvis Slakteris ja Martins Bergholcs.

Loe veel Veemoto tegemistest

Tallinnas sõideti ringrajapaatide Eesti meistrivõistluste I etapp

17.06.2024

Pühapäeval anti Eesti meistrivõistluste avastart ringrajapaatidele.

Loe edasi

Stefan Arand Itaalia GP kvalifikatsioonis kaheksas.

16.06.2024

"Olud on väga keerulised, ilm muutus ootamatult ja tänast tuult arvestades olen kaheksanda kohaga väga rahul," ütles Arand.

Loe edasi

Ebaõnn Itaalia GP põhisõidus - Arand keeras paadi üle katuse.

16.06.2024

Hommikune sprindisõit, mis ilmastiku tõttu eile ära jäi, andis enesekindlust.

Loe edasi