GT-30 Maailmameistrivõistlustelt Eestile hõbe ja pronks

21.08.2023

Poolas Trzciankas selgitati möödunud nädalavahetusel maailmameistrid paadiklassis GT-30. Eesti sportlased on selles paadiklassis domineerinud juba aastaid ja maailmameistriks on tuldud viiel korral. Eestit oli MM-ile esindama läinud kolm sportlast - selle aasta Euroopa meister Kärol Soodla, Sten Ivanov ja GT-30 klassis oma tiitlivõistluste debüüti tegev Erik Suuk. MM-tiitli nimel oli tulnud võistlema seitseteist sportlast ja esindatud oli 11 riiki.

Ajasõidust tuli eestlastele kaksikvõit - Soodla ei jätnud kellegile võimalust ja teine oli Ivanov. Kolmanda stardikoha teenis välja poolakas Mateusz Wojewódzki. Erik Suuk oli ajasõidus üheksas.

Esimesest stardist sai parima lähte Soodla ja asus sõitu juhtima, kohe tema kannul Ivanov kellele omakorda avaldas survet ilusa stardi saanud Norra võidusõitja William Martinsen. Samas järjekorras esimene sõit lõpetati. Suuk sõitis ennast kaheksandale kohale.

Teises sõidus aga näitas väga head stardikiirendust Martinsen ja asus kohe sõitu juhtima. Soodla ja Ivanov hoidsid vastavalt teist ja kolmandat kohta. Eelviimasel ringil keeras Slovakkia sõitja Oliver Šira oma paadi üle külje ja sõit katkestati punase lipuga. Širaga oli kõik korras ning kuna üheksast ringist oli läbitud kaheksa siis kordusstarti ei antud ja kirja läksid eelneval täisringil saavutatud kohad. Sõiduvõit Martinsenile, Soodla teine ja Ivanov kolmas. Suuk sõitis ennast teises sõidus viiendaks.

Kolmas sõit sai esikohalt startinud norrakas jälle parima lähte ning asus kohe sõitu juhtima, Soodla ja Ivanov kannul. Samas järjekorras ka sõit lõpetati ning maailmameister pidi selguma viimase neljanda sõidu tulemusena. Suuk võttis kolmandast sõidust viienda koha ja ennem viimast sõitu hoidis viiendat kohta.

Viimases neljandas sõidus sai parima stardi jälle Martinsen. Soodla ja Ivanov püüdsid terve sõidu jooksul norrakale järgi jõuda, kuid liidri eelis valida pöördepoides parimaid trajektoore andis võrdsete kiiruste korral Martinsenile trumbid kätte. Ainult raske sõiduviga oleks võinud väärata Martinseni MM-tiitli saatuse. Esikolmiku sõitjad aga vigu ei teinud ja peale tehnilist kontrolli kuulutati William Martinsen maailmameistriks. MM-hõbe kuulus Kärol Soodlale ja MM-pronksile tuli Sten Ivanov. Erik Suuk lõpetas nii sõidu kui oma MM-debüüdi seitsmendal kohal.

Eesti jeti- ja veemotosportlased on käesoleval hooajal võitnud tiitlivõistlustelt 21 medalit, neist neli maailmameistritiitlit ja neli Euroopa meistritiitlit. Selgumas on veel maailmameistrid paadiklassides F-2, F-500, F-125 ja jetiklassis SKI Ladies GP1. Euroopa meistrid on veel selgumas paadiklassis
F-125.

 

GT-30 MM-i esikolmik 2023 - vasakult Kärol Soodla

Loe veel Veemoto tegemistest

Stefan Arand saavutas oma debüütaastal MM-sarjas pronksmedali

28.09.2023

Portugalis Vila Velha de Ródãos tõmmati joon alla selle aasta paadiklassi Formula 2 MM-sarjale. Ennem viimast etappi oli omale juba MM-tiitli kindlustanud Araabia Ühendemiraatide sportlane Rashed Al Qemzy.

Loe edasi

Po jõgi võttis Aabramsilt võimaluse võistelda MM-tiitli eest

28.09.2023

Itaalias Po jõel Cremonas pidi otsustatama paadiklassi F-500 MM-tiitli saatus. Viimasele etapile läks liidrina poolakas Marcin Zielinski, teist kohta hoidis kuuepunktilise kaotusega Erko Aabrams, kellele omakorda järgnes kuuepunktilise kaotusega slovakk Marian Jung.

Loe edasi

Aabrams viimasest MM-sarja etapist: tuleb võita etapp ja loota õnnele

22.09.2023

Itaalias Cremonas sõidetakse nädalavahetusel Formula 500 MM-sarja viimane viies etapp. Suurimateks tiitli pretendentideks on poolaks Marcin Zielinski ja Erko Aabrams.

Loe edasi