ESIKOHAGA KOJU - Stefan Arand ringrajapaatide kestvussarja MM-etapil

15.05.2024

Monsis, Belgias toimusid möödunud nädalavahetusel ringrajapaatide kestvussõidu maailmameistrivõistluste esimesed kaks etappi. Sari koosneb kokku neljast etapist, mis sõidetakse kahel nädalavahetusel, 6-tunniste sõitudena ehk kokku on sarja kestvuseks 24 tundi.

Stefan Arand, kes käesoleval hooajal on võistlemas ringrajapaatide F1 klassis võtab antud võistlustest osa Riga Powerboat meeskonna koosseisus, kus jagab paati Läti sõitja Nils Slakterisega.

Hooaja esimese start ei olnud nii hea, kui mehed oleksid soovinud, stardist pääseti liikuma neljandana. Esimesena oli roolis Stefan, kes ring ringi järel otsis õiget rütmi ning tuletas veidi meelde, kuidas F4 paadiga sõitmine käib. “Eelmisel hooajal sõitsin eelkõige F2 paadiga ja nüüd F1-ga eks mõningad asjad oli tarvis uuesti enda kehale selgeks teha, kuid ega see nüüd üle mõistuse keeruline ei ole. F4 kogemus on mul tugev,” ütles Arand.

Umbes poole oma vahetuse ehk sõidu esimese tunni lõpuks oli Stefan sõitnud end esikohale ja sellel ka oma vahetuse lõpetas. Kaasvõistleja Nils Slakteris hoidis hästi positsiooni, kui sõidu neljandal tunnil tuli teha taaskord sõitjate vahetus ja Stefan pääses tagasi rajale. Kahjuks nurjas poodiumi võimalused võistluse viiendal tunnil purunenud trimm ning Arand oli sunnitud tulema boksi. Läti mehaanikud andsid endast maksimumi ning viimaseks kolmekümneks minutiks rajale läinud Nils tõi paadi finišisse 10. kohal.

Eesti-Läti meeskonna paat Quentin Debacker


Teisele etapile starditi vastupidise strateegiaga ehk kaks tundi Nils, kaks tundi Stefan ning viimased kaks taaskord lätlane Slakteris. Tehti tugev start ning võistlust alustati teiselt kohalt. Sõit oli hea tempos ning lätlane tõi ka teiselt kohalt paadi boksi tankima ja sõitja vahetusse.


Arandi rajale mineku hetkel oldi esimesest paadist maas kusagil 50 sekundit ehk Stefan pidi korralikult tööd tegema, et esimene koht kinni püüda.Umbes 1.5 tunni peale leidis Stefan võimaluse konkurendist mööduda ja hoidis oma positsiooni vahetuse lõpuni.

Nils alustas enda teist vahetust esikohalt ja hoidis seda positsiooni, kuni 6 tunni võistlus oli läbi ehk teiselt etapilt esikoht!


MM üldseis on väga pingeline. Esimesel kolmel on võrdne arv punkte ning matemaatiline võimalus meistriks tulla on pea, et kõigil. 10. ja esikoha vahe on hetkel vaid 10 punkti. Stefan ja Nils on peale esimesi etappe esikohal.

Endurance S3 seis peale 2 etappi

“Veidi uskumatu ja kahju, et esimene etapp nii kehvasti lõppes, oleks turvalisem edu olnud. Nüüd ei saa jätta ruumi ühelegi veale,” lisas Arand.


Hooaja teised kaks etappi peetakse jaanipäeva eel Poolas Augustowis ehk suviseks pühaks on maailmameister selgunud ning nagu punktitabel näitab, siis põnevust jätkub viimase

 

 

Loe veel Veemoto tegemistest

Tallinnas sõideti ringrajapaatide Eesti meistrivõistluste I etapp

17.06.2024

Pühapäeval anti Eesti meistrivõistluste avastart ringrajapaatidele.

Loe edasi

Stefan Arand Itaalia GP kvalifikatsioonis kaheksas.

16.06.2024

"Olud on väga keerulised, ilm muutus ootamatult ja tänast tuult arvestades olen kaheksanda kohaga väga rahul," ütles Arand.

Loe edasi

Ebaõnn Itaalia GP põhisõidus - Arand keeras paadi üle katuse.

16.06.2024

Hommikune sprindisõit, mis ilmastiku tõttu eile ära jäi, andis enesekindlust.

Loe edasi