Eesti jetisportlased võistlesid Leedu ja Soome etappidel

11.06.2024

Möödunud nädalavahetusel oli eestlastel võimalus kaasa sõita nii Leedu, kui ka Soome meistrivõistluste etappidel.

Leedu meistrivõistluste etappidel sõitis kaasa kuus Eesti litsentsiga sportlast.

Võistlusklassis Runabout Ladies GP4 ei olnud kõigis kolmes sõidus vastast Carmen Roosmaale. Maksimum punktidega võttis Roosmaa etapivõidu kaasmaalase Ester Rosina ees. Rosin saavutas esimeses kahes sõidus teise koha ja kolmandas ületas finishi joone kolmandana. Etapi kolmas koht kuulus Astra Gurkšnytele Leedust.

Karmen ja Ester Leedu Birstonas 2024

Runabout GP4 klassis võttis Arti Mölter maksimum punktidega võidu teiseks tulnud Karl Kesküla ees. Kolmas koht läks leedulasele Paulius Baguckasele. Karl Kesküla võistles lisaks oma põhiklassile veel Runabout Novice kategoorias kus saavutas kahe sõidu võiduga esikoha.

Margus Kesküla sõitis kaasa klassides Runabout Box Stock ja Runabout GP3. Runabout Box Stock klassis võttis Margus mõlemast sõidust
teise koha punktid, mis andsid talle kokkuvõttes samuti teise koha. Runabout GP3 klassis tuli Margus esimeses sõidus teiseks ja koos teise
sõidu võiduga võttis kokkuvõttes esikoha.

Margus Birstonas Box Stock 2024

Mattias Siimann sõitis kaasa kategooriates Runabout GP1 ja Runabout GP2. Runabout GP2 klassis pidas Siimann kõva lahingut leeduka
Egidijus Kirileviciusega, kuid kolme sõidu kokkuvõttes pidi tunnistama leeduka paremust. Runabout GP2 klassist Mattiasele teine koht.
Runabout GP1 klassis hoidis Mattias teist kohta poolaka Andrzej Wisnewski järel kuni kolmandas sõidus tuli tänu tehnilisele rikkele katkestamine
ja võistluse kokkuvõttes viies koht.

Mattias GP2 Birstonas 2024

Soome meistrivõistluste Imatra etapil sõitis kaasa pea viistest Eesti sportlast.

Runabout Junior GP4 klassis ei olnud vastast Katarina Sepale. Mõlema sõidu võiduga võttis Sepp Imatralt etapivõidu. Teiseks tuli samuti
väga head kiirust näidanud Ron Ruben Lutt ja kolmas oli Elmeri Vuorio Soomest. Eesti poistest olid Kaur Kurvits, Rihard Leinsalu ja Holger Kurvits
vastavalt viiendal, kuuendal ja seitsmendal kohal.

Katarina Sepp sõitis teise sõidu kaasa ka Runabout Ladies GP4 klassis kust tuli ka väga ilus võit, mis kokkuvõttes andis talle neljanda koha. Runabout Ladies GP4 klassi võitjaks tuli Reetta Rintanen Soomest.

Katarina Sepp Imatra 2024

Runabout GP4 klassis sõitsid kaasa Kauri Kaunispaik, Martin Metsla ja Ellar Kurvits, kes saavutasid vastavalt kolmanda, neljanda ja viienda koha.
Klassi võitjaks tuli Aada Tilenius Soomest.

SKI GP3 klassis oli stardis kaks Eesti sõitjat - Ander-Hubert Lauri ja Marten Tiik. Esimeses sõidus käis kõva võidusõit Marteni ja Huberti vahel teisele
kolmandale kohale, mis pöördus Marteni kasuks kui Huberti jett läks vett täis. Sõidu võitis Severi Salonen. Teises sõidus ei olnud aga Hubertile vastast
ja kindla eduga kindlustas omale sõiduvõidu. Marten lõpetas teise sõidu neljandana. Etapivõit läks Salonenile, teine oli Heikki Huusko ja Ander-Hubert
Laurile kuulus kolmas koht. Marten Tiik tuli neljandaks.

Imatra 2024 Marten Tiik

SKI GP2 klassis pidas Marlon Tiik korralikku duelli soomlase Jerry Oliniga. Esimene sõit suutis Jerry võita, kuid teise sõidu võit kuulus Marlonile mis
kokkuvõttes tagas ka etapivõidu. Kolmas oli soomlane Arto Järvenpää.

Imatra 2024 Marlon Tiik

Runabout GP1 klassis oli stardis lausa kolm eestlast - Kauri Kaunispaik, Andrus Lutt ja Raido Notton. Mõlemas sõidus ei olnud vastast Rami Tileniusele
kes võttis maksimumpunktidega etapivõidu. Eestlastes parimana tuli Raido Notton viinedaks, Kauri Kaunispaik kuuendaks ning Andrus Lutt tänu
katkestamisele mõlemas sõidus tulemust kirja ei saanud.

SKI GP1 klassis olid stardis meie sportlastest Alari Tovstik, Marlon Tiik ja Ander-Hubert Lauri. Esimeses sõidus asus stardist juhtima soomlanna
Siiri Salonen, kellele oli kohe kuklasse hingamas Lauri. Kuid teisel ringil toimunud kukkumine viis Lauri esikoha konkurentsist. See omakorda andis võimaluse Marlon Tiik-ile kes võttiski sõidust teise koha. Alari Tovstik lõpetas sõidu neljandana. Teises sõidus sai Lauri aga väga hea stardi ja oma
esikohta ta sõidus käest ei andnud. Alari Tovstik tegi kõva tööd ja lõpetas sõidu teisel kohal ning Marlon Tiik oli teises sõidus viies. Etapi kokkuõttes
tuli võitjaks Siiri Salonen, teine koht kuulus Ander-Hubert Laurile ja kolmas oli Alari Tovstik.

Imatra 2024 Hubert GP1

Loe veel Veemoto tegemistest

Prantsusmaal algas jetispordi Euroopa meistrivõistluste II etapp

26.07.2024

Sellel nädalavahetuse sõidetakse Prantsusmaal Vichys jetispordi Euroopa meistrivõistluste II etapp.

Loe edasi

Harku järvel toimunud tiitlivõistlustel võeti medalid kõigis masinaklassides

24.07.2024

Möödunud tuuliseks nädalavahetuseks olid Harku järve veemotobaasi kogunenud kaheteistkümne riigi sportlased, et selgitada enda seast maailma parimad paadiklassides OSY-400 ja GT-30 ning Euroopa meister klassis F-125.

Loe edasi

Jetispordi juuniorite MM-ilt Ander-Hubert Laurile maailmameistritiitel ja Katarina Sepp hõbedal

24.07.2024

Ungaris Györi linnas sõideti meeletus kuumuses jetispordi Euroopa meistrivõistluste I etapp ja juuniorite maailmameistrivõistlused klassidele SKI Junior GP3.3 ja Runabout Junior GP4.