Aabrams läks MM-sarja liidriks, Lember hoiab kolmandat kohta

16.05.2023

Ringrajapaatide HydroGP hooaja avas võisltusklasside F-125 ja F-500 MM-sarja avaetapp Tsehhis.

Eestlasi oli stardis kokku kolm - klassis F-500 oli tesit järjestikku aastat tiitlit kaitsmas 2021 ja 2022 hooaja maailmameister Erko Aabrams. F-125 klassis oli tiitlit kaitsmas möödunud aasta maailmameister Joonas Lember ja pronksi omanik Marek Peeba.

Ajasõidus võtsid meie sportlased võidu mõlemas kategoorias. F-125 klassis Joonas Lember, kes pea sekundilise eduga võitis ajasõidu itaallase Luca Finotti ees. Peeba oli ajasõidus neljas. F-500 klassis võttis ajasõidust võidu Erko Aabrams, kes edestas Itaallast Giuseppe Rossit 0,34 sekundiga.

F-500 Erko Aabrams Tsehhi HydroGP

F-500 esimene võistlussõit katkestati avarii tõttu kui sõidetus oli üks ring. Aabramsil start ebaõnnestus ja kuna päike hakkas loojuma ning kiirabi oli hõivatud siis lükati kordusstart pühapäevasele võistluspäevale. Aabrams sai võimaluse tehnikale teha muudatused ja pühapäevases esimese sõidu kordusstardis juhtis ta esimesest ringist kuni lõpuni välja. Teine ja kolmas olid Attila Havas ja Robert Hencz Ungarist.

Teises sõidus läks Aabrams stardist juhtima kuid vältis liigset riski ja lasi poolaka Marcin Zielinski endast mööda ning võttis teise koha punktid. Kolmas oli Marian Jung Slovakkiast. Viimases kolmandas sõidus hoidis Aabrams turvaliselt oma teist positsiooni Zielinski järel kuni lõpuni ja võttis kolme sõidu kokkuvõttes etapivõidu. Zielisnki tuli teisele kohale ja Henczile etapilt kolmas koht.
“Esimese sõidu kordustardis panin natuke “hullu” aga edasi püüdsin sõita turvaliselt, et kindlustada etapivõit. Ilm oli keeruline ja  tegime seadistusi mitmeid kordi ümber aga see tasus ennast ära. Meeskonna poolt väga tubli töö!” võttis Aabrams etapi kokku.

 

F-125 võistlus aga kujunes väga põnevaks. Esimesse sõitu startis esikohalt Lember, kuid üllatajaks oli seitsmendalt positsioonilt noor itaallane Mattia Calzolari. Stardisirge lõpus oli Calzolari teistest mitu paadipikkust ees ja asus sõitu juhtima. Lember hakkas itaallast jälitamaning kuni kolmanda ringi alguses püüdis sooritada Calzolarist möödasõitu tegi sõiduvea ja paat sukeldus nina ees lainesse. Õnneks jäi paat püsti kuid mootorisse oli sisse läinud vett ja sõit katkes. Calzolari võttis sõiduvõidu, Finotti oli
teine ja Poola vanameister Synoracki kolmas.

F-125 Joonas Lember Tsehhi HydroGP

Lemberi mootor oli muutunud kõlbmatuks ja hommikuks ehitati varuosadest kokku uus masin millega mindi eelmisele sõidule vigade parandust tegema. Stardirivi lõpust startides oli küll eelis esiotsa meestel aga ilusa stardikurviga tõusis Lember kohe sõidu alguses teiseks. Selle mootoriga sõitu juhtivat Finottit püüda ei õnnestunud, kuid kindlustati sõidust teise koha punktid. Kolmas oli Calzoari. Viimases sõidus kordus sama - Finotti juhtis kogu võistlust, Lember püsis teisena ja Colzari oli kolmas. Etapi kaksikvõit läks Itaaliasse Finottile ja Calzorile. Lember kindlustas omale kahe teise kohaga etapi kolmanda koha.
“Oli väga emotsionaalne nädalavahetus. Kõik töötas kuni selle õnnetu sukeldumiseni. Põhimootoril oli hüdrolöögist keps täiesti kõver ja sellega ei olnud enam teha midagi. Panime varuosadest teise mootori kokku ja see töötas paremini kui lootsime, kuid põhimootorile jäi ikka alla. Eesmärgiks oli võtta etapilt nii palju punkte kui võimalik ja kahe sõidu kokkuvõttes oli kolmas koht maksimum mida püüda ja selle me ka täitsime.” rääkis Lember peale võistlust.

Marek Peeba võistluskomplekti vaevasid terve nädalavahetuse tehnilised probleemid millele lahendust ei leitud. Peebale etapilt  kokkuvõttes kuues koht.

Järgmise etapina toimub Poola HydroGP 3.-4. juunil Zninis.

Loe veel Veemoto tegemistest

Jasmiin Üprausile MM-sarjast hõbemedal

28.11.2023

Möödunud nädalavahetusel tõmmati joon alla jetispordi MM-sarjale. Indoneesiasse Toba järvele oli kogunenud GP1 klasside paremik kogu maailmast, et viimasel etapil selgitada välja maailmameistrid.

Loe edasi

Jasmiin Üpraus alustab MM-sarja viimast etappi Indoneesias

24.11.2023

Jetispordi MM-sarja maailmameistrid selguvad homme Indoneesias Toba järvel algaval MM-sarja viimasel etapil.

Loe edasi

Eesti Veemoto Liit korraldab 25. novembril treenerite ja sportlaste koolituse

14.11.2023

Kohale on oodatud eelkõige treenerid, sportlased meeskonna liikmed kes on võistlustega seotud ja asendavad ka treenereid.

Loe edasi