Aabrams ja Lember juhivad Saksamaa HydroGP-d

16.09.2023

Saksamaal Bad Saarowis on esimene võistluspäev õhtusse jõudnud. Hommik algas vabatreeningute ja ajasõitudega. Klassis F-500 ei olnud kellegil midagi vastu panna Erko Aabramsi kiirusele. Teiseks tuli poolakas Marcin Zielinski ja kolmas oli slovakk Marian Jung.

Klassis F-125 aga võttis ajasõidust võidu Joonas Lember ja tagas sellega omale esimeseks sõiduks parima stardikoha. Teine oli poolakas Michal Kausa ja kolmas bulgaarlane Viktor Lyubenov. Marek Peebal tehnika tõrkus ja ajasõidust tuli sellel korral neljas koht.

Esimeses F-125 sõidus sai parima lähte Lember ja rebis ennast konkurentidest pea terve sirge võrra eest ära. Teist kohta hoidis Mattia Calzolari ja kolmanda koha eest heitles Sebastian Kecinski. Viiendal ringil aga keeras pöördes oma paadi uppi itaallane Daniele Ghiraldi ja sõit tuli katkestada. Kaheksast ringist oli sõidetud viis ja kohtunikud otsustasid kordusstardi kasuks. Kordusstardist sai samuti Lember parima lähte kuid teda jälitama asus MM-sarja liider Luca Finotti, kellele omakorda järgnes Calzolari. Peeba paadi mootor aga kordusstardis ei käivitunud ja mehaanikud nägid tükk aega vaeva selle tööle saamiseks ja Peeba asus rajale teistest kaks ringi hiljem. Lember võitis sõidu, kuid teisel kohal lõpetanud Finottile määrati karistus stardisirge rikkumise eest ja ta langes viiendale kohale. Calzolari tõusis teiseks ja Henryk Synoracki lõpetas kolmandana. Marek Peeba sai 9. koha punktid.

Joonas küljelt Bad Saarow 2023

Klassis F-500 asus fooritulede kustudes sõitu juhtima Aabrams, kelle kannul olid Zielinski ja Robert Hencz. Hencz oli sunnitud mootoririkke tõttu katkestama ja tema kohal tõusis tagaajaja rolli Marian Jung. Samas järjestuses ka sõit lõpetati aga see ei olnud veel kõik. Zielinski andis Aabramsi vastu sisse protesti stardisirge rikkumise kohta. Rahvusvaheline zürii vaagis protesti läbi ja jättis selle kinnitamata. Aabrams säilitas esimese koha punktid ja stardib homsesse teise sõitu esikohalt.

Erko küljelt Bad Saarow

Homme sõidetakse Saksamaa HydroGP-l viimased kaks võistlusõitu ja selguvad klassi F-125 maailmameistrid.

 

Loe veel Veemoto tegemistest

Erko Aabrams tuli MM-sarja avaetapil kolmandaks

20.05.2024

Paadiklassi Formula 500 MM-sarja avaetapp sõideti Tsehhis Jedovnices.

Loe edasi

ESIKOHAGA KOJU - Stefan Arand ringrajapaatide kestvussarja MM-etapil

15.05.2024

Monsis, Belgias toimusid möödunud nädalavahetusel ringrajapaatide kestvussõidu maailmameistrivõistluste esimesed kaks etappi.

Loe edasi

Jetisõitjad tõid Balti meistrivõistlustelt üheksa poodiumikohta

15.05.2024

Elkis Poolas sõideti möödunud nädalavahetusel Balti meistrivõistlused jetispordis.

Loe edasi